रसुवागढी हाइड्रो आगामी असारसम्म सम्पन्न हुने, भौतिक प्रगति ८० प्रतिशत

रसुवागढी हाइड्रोपावर कम्पनीले २०७८ असारसम्मा बिजुली बाल्ने प्रक्षेपण गर्दै चालु आर्थिक वर्षको दोस्रो त्रैमासको वित्तीय विवरण प्रकाशित गरेको छ ।

कम्पनी चालु आवको पुस मसान्तसम्ममा ६६ लाख १० हजार रुपैयाँ नाफामा पुगेको छ । गत आवको यसै अवधिमा कम्पनी २ करोड १० लाख रुपैयाँ नोक्सानीमा थियो ।

तर, यसअवधिमा कम्पनीको सञ्चालन नाफा भने एक करोड ४० लाख ऋणात्मक छ । कम्पनीले १ करोड ४७ लाख रुपैयाँ अन्य आम्दानी गर्दा नाफामा पुगेको हो । चालु आवको ६ महिनामा कम्पनीले ब्याज आम्दानी गरेको छैन । जबकी गत आवको यहि अवधिमा कम्पनीले ७३ लाख ब्याज आम्दानी गरेको थियो ।

चुक्ता पूँजी ६ अर्ब १५ करोड ७८ लाख ९० हजार रुपैयाँ रहेको हाइड्रोको प्रतिशेयर आम्दानी पनि ०.०२ पैसा रहेको छ । जगेडा कोष २० करोड ११ लाख रुपैयाँले ऋणात्मक छ । कम्पनीको जगेडा कोष नोक्सानी रहेकाले कम्पनीको प्रतिशेयर नेटवर्थ ९६.७३ रुपैयाँ छ।

कम्पनीको दीर्घकालिन ऋण ६ अर्ब ५३ करोड रुपैयाँ छ भने अल्पकालिन ऋण ५२ करोड रुपैयाँ छ । कर्मचारी संचयकोषले कम्पनीको ऋणको ब्याज एक प्रतिशतले घटाइदिएको छ । बार्षिक १०.७५ प्रतिशत ब्याज तिर्दै आएको कम्पनीले गत साउनदेखी ९.७५ प्रतिशत तिर्दै आएको छ । यसले पनि कम्पनीलाई कही राहत मिलेको छ ।

रसुवाको गोसाईकुण्ड गाउँपालिका १ र २ मा निर्माणाधिन आयोजना १११ मेगावाटको हो । विद्युत खरिद बिक्री सम्झौता (पीपीए) मा उल्लेख भए अनुसार आयोजनाको लागत १३ अर्ब ६८ करोड ४२ लाख रुपैयाँ हुने अनुमान गरिएकोमा विदेशी मुद्रा सटहीदर, प्राकृतिक विपत्ति, र बन्द हड्तालले आयोजनाको लागत बढ्ने वित्तीय विवरणमा उल्लेख छ ।

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here