सरकारी कर्मचारीलाई खुसीको खबर :- भत्ताका लागि थपियो ६ अर्ब रकम

सरकारले फजुल खर्च भन्दै गत वर्ष साउनदेखि रोक्का राखेको प्रोत्साहन भत्ता निजामती कर्मचारीलाई फेरि बाँड्न थालेको छ ।

मन्त्रिपरिषद बैठकबाट निर्णय गरी अतिरिक्त समय र विशिष्टिकृत काम गरेको नाउँमा दुई दर्जनभन्दा बढी निकायका १५ हजारभन्दा बढी कर्मचारीलाई मासिक तलब भत्ता बाहेक ४० प्रतिशत देखि १०० प्रतिशतसम्म प्रोत्साहन भत्ता दिन थालिएको हो ।

‘एक महिनामा कार्यालय समयभन्दा ८० घण्टा बढी काम गर्ने कर्मचारीलाई प्रोत्साहन भत्ता दिने निर्णय भएको हो,’ प्रधानमन्त्री कार्यालयका प्रवक्ता विनोदबहादुर कुँवरले भने, ‘यो व्यवस्था पहिले भत्ता खाने सबै निकायका लागि लागू हनेछ ।’

कर्मचारीले भत्ता पाउन कार्यालय समयभन्दा अघि वा पछि, शनिबार अतिरिक्त काम गरी ८० घण्टा पुगेको कार्यालय प्रमुखले अनिवार्य प्रमाणित गर्नुे पर्ने व्यवस्था गरिएको उनले बताए ।

कान्तिपुर दैनिकबाट

1 COMMENT

  1. आखाँ फुटेको सारकार दुई जिब्रे उखाने,र गु खाने भास्टचारी भएको सरकार को आन्धा अएको आंखाले दिन को १८घण्टा सम्म पनि डिउटीमा खटिने नेपाल प्रहरी का तल्लो तहको कर्मचारी माथि कहिले आँखा पुगेन।जो निजामती सेवाका कर्मचारी जाहाँ चहीँ दिन को आठ घन्टा डिउटी र धेरै भ्रष्टाचार हुन्छ आजै निजामती सेवाका लाई मात्र ४०%भात्ता

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here