नुवाकोटमा टिपर आतंक, एकजनाको मृत्यु, आक्रोशित स्थानीयले जलाए टिपर

0
13

नुवाकोटमा टिपर आतंक, एकजनाको मृत्यु, आक्रोशित स्थानीयले जलाए टिपर
ट्रक वा टिपर बालुवा, माटो लगायतका सामग्री लामो दूरीमा, बढी परिमाणमा ओसार्न बनेका हुन् । यसको मुख्य बेफाइदा वा खराब पक्ष भनेकै ‘ग्राउन्ड लेभल’ देख्न नसक्नु हो । एउटै दिशामा जाँदा ठूला सवारी चालकले आफू अगाडिको सवारी साधन देखे पनि आफ्नै मुनिको सानो सवारी देख्दैनन् । बनावट नै त्यस किसिमको भएका कारण चाहेर पनि टिपर चालकले देब्रेतर्फको आफ्नो एकदमै नजिक र मुनिको सवारी देख्न भ्याउँदैन । देब्रेतिरको चक्कासमेत ‘लुकिङ ग्लास’ मा देखिन्न ।

‘ड्राइभर बस्ने सिट निकै माथि हुन्छ । टिपर रोकेका बेला दुईपांग्रे कतैबाट छिरेर नजिक आए ऐनामा देखिन्न,’ वाग्मती टिपर व्यवसायी संघका अध्यक्ष शेरबहादुर कुँवरले भने । केहीबेर ढिला हुन नचाहने, बिस्तारै हिँड्न नरुचाउने, जाम हुनेबित्तिकै लेनको परवाह नगरी जथाभावी छिराउने दुईपांग्रे सवारी चालकको पनि उत्तिकै दोष देख्छिन् ।

नुवाकोटमा टिपर आतंक बढेको छ । बिहीबार माइक्रोबसले मोटरसाइकललाइ ठक्कर दिँदा तनावमय बनेको विदुर आज फेरि तनावमय बनेको छ । बिहानै टिपरले ना ३३ प ३४४६ नम्बरको मोटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा विदुर नगरपालिका–२ का २२ वर्षीय दिवाकर खनालको मृत्यु भएको छ भने २४ वर्षीय मुन्ना गुप्ता घाइते रहेका छन् । घाइतेको स्थानीय अस्पतालमा उपचार भइरहेको नुवाकोटका प्रहरी नायव उपरीक्षक भीमलाल भट्टराइले जानकारी दिए ।

खनालको मृत्यु हुनेगरी ठक्कर दिने बा ५ ख २८९८ नम्बरका टिपरका चालक प्रहरी नियन्त्रणमा रहेका छन । आक्रोशित स्थानीय आन्दोलित भएका छन । उनीहरूले टिपरमा आगजनी गरेका छन । आक्रोशित भीडले अन्य टिपरमा समेत आगजनी गर्ने भन्दै चेतावनी दिएका छन ।

LEAVE A REPLY